Znaczenia kwiatów

Znaczenie poszczególnych rodzajów kwiatów lub ich barw miało w przeszłości duże znaczenie w kontaktach międzyludzkich, a zwłaszcza w relacji między kochankami. Ofiarowanie komuś kwiatów było nie tylko miłym gestem, ale też przede wszystkim ważnym komunikatem, który mógł mieć kluczową rolę w rozwoju danej relacji. Piękne kwiaty wymagają odpowiedniej oprawy, a taką może zapewnić restauracja wesele warszawa.

Chociaż dziś nie przywiązujemy już tak dużej wagi do tego, jakie znaczenie mają kwiaty warszawa otrzymane na urodziny, imieniny, ślub czy Walentynki, warto jest znać tę tradycję chociażby dla zaspokojenia ciekawości. Jeśli chodzi o najpopularniejszy cięty kwiat, czyli różę, jego znaczenie jest zróżnicowane w zależności od koloru.

Czerwona róża oznacza miłość i namiętność, biała – czystość i wierność, różowa – miłość sentymentalną. Żółtą różę ofiarowało się osobie, o którą byliśmy zazdrośni.

Inny popularny kwiat, tulipan, w swojej najpopularniejszej – żółtej – odsłonie, oznaczał beznadziejną, nieudaną miłość. Czerwony tulipan, podobnie jak róża, mówił o miłości romantycznej.