Wizerunek dzisiejszego rolnika

Dzisiejszy polski rolnik to nie zacofany mężczyzna z wąsami i gumiakach. To już nowocześni przedsiębiorcy pełnymi garściami czerpiący z różnego rodzaju możliwości, które niesie ze sobą choćby obecność Polski w Unii Europejskiej. Dzisiaj rolnicy to przedsiębiorcy z krwi i kości.

Potrafią zadbać o swoje interesy i wykorzystują nowoczesne technologie. Stare ciągniki? Tego już w zasadzie nie spotkacie na polskich wsiach. Coraz więcej rolników korzysta z nowoczesnych sprzętów i ciągników wartych nawet po kilkaset tysięcy.

www.dobrapolskamuzyka.pl Środek chwastobójczy Chwastox

Praca na roli stała się znacznie bardziej zautomatyzowania, a rolnicy stali się w zasadzie biznesmenami. To ludzie często znacznie lepiej finansowo sytuowani niż przedsiębiorcy miejscy, inwestujący ogromne pieniądze na giełdzie. Duży wpływ na to miało bez wątpienia wstąpienie do Unii Europejskiej, które otworzyło przed rolnikami mnóstwo nowych możliwości.

Liczne dotacje wpłynęły na nowoczesny sprzęt i liczne inwestycje w wykonaniu rolników. Dzięki temu wielu z nich zautomatyzowało pracę i znacząco zwiększyło zyski.