Uwaga, przymrozki

Wraz z nadejściem pierwszych przymrozków warto pomyśleć o swoim ogrodzie. Musisz bowiem zabezpieczyć rośliny, które mają przyszłej wiosny także zdobić twój ogród.

Jak więc przygotować swój ogród na nadejście zimy? Warto śledzić prognozy pogody po to, by wiedzieć jak sroga ma być nadchodząca zima. Jednak należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie zawsze jesteśmy w stanie przygotować się na kaprysy pogody.

Dlatego mimo, że prezenterka pogody w telewizji zapowiada, że zima będzie łagodna, warto zabezpieczyć rośliny czy też meble ogrodowe przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Mowa przede wszystkim o wilgoci, która nie będzie łaskawa dla wszelkich przedmiotów czy roślin pozostawionych bez ochrony, z którą poradzić mogą sobie pochłaniacze wilgoci.

Do pracy warto zabrać się już pod koniec września, bowiem nie jeden raz zdarzyło się tak, że pierwsze przymrozki pojawiały się w Polsce jeszcze przed październikiem. Takie niespodziewane obniżenie temperatury na zewnątrz może okazać się być naprawdę szkodliwe i sprawić, że nasze rośliny nie będą bujne na wiosnę.

www.wygrajwkolorze.pl