Utrzymanie torów wyścigowych Formuły 1

Tor Formuły 1 jest podstawą Grand Prix. Jest jednym z kluczowych elementów, od którego zależy kształt całego wyścigu. Dlatego też tory wyścigowe Formuły 1 muszą być odpowiednio zachowane i utrzymywane w doskonałym stanie technicznym, m.

in. ze względu na bezpieczeństwo kierowców. Każdy tor jest homologowany przez komisję do spraw torów i bezpieczeństwa, powołaną przez Fédération Internationale de l’Automobile (FIA).

Zadaniem członków tej komisji jest nadzór nad budową toru i jego inauguracją. Po debiucie toru konieczne jest również dokonywanie bieżących inspekcji jego stanu technicznego. Niektóre z torów, od czasu do czasu wymagają odnowy, przebudowy, lub uzupełnienia niektórych elementów.

Markowe akcesoria skoda kupisz w promocyjnych cenach mamy w sklepie preparaty do kokpitu po atrakcyjnych cenach

Współczesne tory Formuły 1 mają bardzo dużo zakrętów, które stanowią przeszkodę dla osiągania zbyt dużych prędkości przez bolidy. Zrezygnowano także z budowania zbyt długich torów, które były znacznie droższe w utrzymaniu. Pochłaniały one większe koszty związane z bezpieczeństwem, wyposażeniem technicznym i medialnym.