Uprawa przed zimą

Na czym polega uprawa przed zimą, często nazywana uprawą przedzimową? Otóż istotą tego rodzaju działań jest to, by jak najlepiej przygotować glebę na przyjście sezonu zimowego. Po co się to robi? Celem uprawy przed zimą jest to, by roślinność, którą zamierzamy posadzić wiosną była bujna. Groźba choroby przyszłej roślinności jest naprawdę realna, jeśli nie zadbamy o to, by gleba została poddana należytym czynnościom pielęgnacyjnym.

Przede wszystkim warto zadbać o to, by należycie glebę oczyścić. Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego ile zanieczyszczeń i różnego rodzaju śmieci znajduje się w ziemi. A to nie służy naszej glebie i nie wpływa na lepszą kondycję naszej roślinności.

Kiedy więc kończy się sezon letni, weź grabie i łopatę. Za pomocą pierwszego narzędzia ogrodniczego oczyść glebę, a za pomocą łopaty przekop glebę. Ważne jest jednak to, by po przekopaniu nie wyrównywać powierzchni ziemi, to dobrze wpłynie na jej kondycję i sprawi, że podczas sezonu letniego nasze plony będą naprawdę obfite.

www.zlot2010krakow.pl