Udekoruj ogród judaszowcem

Jeśli nie masz pomysłu na to, jaki krzew posadzić w swoim ogrodzie, aby go udekorował i sprawił, że odwiedzający go goście będą wzdychać z zachwytu i zazdrości – postaw koniecznie na judaszowiec. Ten krzew obejmuje kilka gatunków występujących w cieplejszych rejonach, między innymi Europy i Azji. Charakteryzuje się sezonowym ulistnieniem i bardzo dekoracyjnymi kwiatami, stanowiącymi podstawę zdobienia ogrodu.

W Polsce najczęściej uprawianymi gatunkami judaszowca są judaszowiec południowy, judaszowiec amerykański, judaszowiec kanadyjski oraz judaszowiec chiński. Te rośliny zyskały swoją popularność przede wszystkim ze względu na fakt, że ich kwiaty o purpurowo czerwonym kolorze, ukazują się nie tylko na pędach, ale również na konarach oraz pniach. Kwitną już w kwietniu, kiedy jeszcze nie zdążą rozwinąć się liście.

Te również są szczególnie dekoracyjne – pojedyncze, ustawione skrętolegle, z nasadą przypominającą serce. Uznawane są za jeden z piękniejszych. Ze względu na dekoracyjność, zarówno kwiatów jak i liści judaszowca, ten krzew będzie zdobił ogród już od wczesnej wiosny, aż do późnej jesieni.