Szkodniki w ogrodzie

Piękny ogród to nie tylko rośliny, ale też drobne zwierzęta, przede wszystkim owady. Gdy widzisz, że po Twojej rabacie latają pszczoły, trzmiele i motyle, zapewne nie możesz wyjść z zachwytu. Fauna i flora potrafią się pięknie zaprezentować, jednak nie zawsze jest im po drodze z ludzkim poczuciem estetyki. Na przykład niektóre gatunki owadów uwielbiają zjadać kwiaty, które sadzisz na rabacie. Dużymi szkodnikami są m.

in. ślimaki. Czasem żal Ci przejechanego przez samochód lub rozdeptanego ślimaka? Cóż, musisz wiedzieć, że to jeden z największych szkodników w Twoim ogródku. Chętnie zajmie się zarówno warzywami, jak i roślinami ozdobnymi. Ślimaki wyjadają miąższ, a czasem nawet pożerają cebule.

Ich największa aktywność przypada na koniec wiosny i wczesną jesień. Co z innymi owadzimi szkodnikami? Niektóre z nich mogą Cię zaskoczyć. Na przykład mrówki – uchodzą za pracowite i nieszkodliwe. Jeśli jednak jest ich wyjątkowo dużo, mogą prowadzić do zauważalnych zniszczeń. Działalność mrówek może okazać się katastrofalna dla drewnianych mebli czy ozdobnych elementów ogrodu.

http://www.ziemovit.pl/kalendarz/maj