Róża – popularna ogrodowa roślina ozdobna

Jedną z popularniejszych i bardziej zachwycających roślin ogrodowych jest róża. Swoją popularność zyskała dzięki pięknej woni, a także niebywale zachwycającemu wyglądowi.

Róża oprócz tego, że jest doskonałym pomysłem na drobny upominek, również w wersji doniczkowej, jest także idealnym rozwiązaniem dekoracyjnym ogrodu. Co roku “na salonach ogrodniczych” pojawiają się nowsze odmiany róży i jej nowatorskie okazy.

Nie ma bowiem drugiego tak zróżnicowanego krzewu pod kątem gatunkowym. Pośród róż możemy wybierać w kolorystyce kwiatów: czerwonych, białych i kremowych, żółtych, czy nawet dwubarwnych.

Jeśli chodzi o wygląd samych kwiatów, to w tym przypadku róża również oferuje kilka wariantów. Do ogrodu można wybrać kilka gatunków spośród róży parkowej, róży okrywowej, róży angielskiej, róży rabatowej, róży wielokwiatowej, czy róży pnącej.

Stawiając na krzewy róż w ogrodzie sprawimy, że będzie on zachwycał pięknem, a wybierając dodatkowo te angielskie, lub pnące, wprowadzimy do ogrodu trochę magii. Będziemy mieć na własność swój “zaczarowany ogród”.