Popularne są nasiona marihuany feminizowane

Jeżeli zaczęliśmy się interesować zagadnieniem związanym z nasionami marihuany i ich uprawą, bo przecież w naszym kraju nasiona są legalne, a w innych legalna jest również ich uprawia, więc warto co nieco na ten temat wiedzieć. To z pewnością prędzej niż później dotrzemy do informacji, że naturalnie nasiona konopi mogą występować w dwóch rodzajach, żeńskim i męskim. Męskie są potrzebne do tego, aby był wytworzony pyłek, który po połączeniu z częścią żeńską pozwoli na wytworzenie nasion.

Naturalnie w znacznej przewadze mamy do czynienia z rodzajem męskim. Jednak jeśli chcemy jak najwięcej zyskać na uprawie, to musimy mieć jak najwięcej nasion, a więc potrzebujemy roślin żeńskich. Jak się okazało odpowiednie działania, pozwoliły na ich uzyskanie.

Jak to zadziałało?

Musimy wiedzieć, że obecnie do wyboru mamy Nasiona marihuany feminizowane, czyli takie, które zostały zmodyfikowane genetycznie w taki sposób, że praktycznie rośliny żeńskie wytwarzają pyłek męski. To oznacza, że bez udziału roślin męskich, rośliny żeńskie są w stanie samodzielnie wytworzyć niezbędny pyłek i doprowadzić do wytworzenia nasion. To oznacza, że jeśli zasadzimy takie nasiona, to mamy pewność, że przeważająca część uprawy będzie się składała z roślin żeńskich.

Oczywiście może się zdarzyć roślina męska, ale będzie ona występowała bardzo sporadycznie i praktycznie nie będzie miała dla nas żadnego znaczenia.

Co musimy wiedzieć

Warto tutaj mieć świadomość, że takie nasiona marihuany feminizowane są łatwe w uprawie, szybko rosną, a do tego dają stosunkowo obfity plon, więc będziemy mogli być zadowoleni z naszych działań. Dodatkowo jeśli mamy sprawdzony sklep, w którym nie raz robiliśmy już zakupy, to warto zobaczyć, czy nie ma on w swojej ofercie nasion konopi feminizowanych.

Wówczas będzie istniała spora szansa, że otrzymamy dokładnie taki produkt jak chcieliśmy, a więc nasza uprawa też będzie wyglądała tak, jak to zaplanowaliśmy. Warto zobaczyć co oferują nam nasiona konopi feminizowane, bo może się okazać, że będziemy pozytywnie zaskoczeni tym, co udało się w tej kwestii osiągnąć. Tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę, że w naturalnych warunkach znaczną przewagę mają rośliny męskie, a przy zastosowaniu takich nasion, możemy mieć pewność, że będą się one pojawiały sporadycznie, w granicach 1%, co można przyjąć za dopuszczalną sytuację.