Podejrzanie niska cena?

W okresie przedświątecznym, szczególnie w większych miastach, pojawia się wiele punktów, w których możemy kupić żywe choinki. Ich ilość nie powinna nas dziwić, ponieważ wynika z chęci zarobku i praw rynku.

Handlarze doskonale wiedzą, że choinki co roku cieszą się sporym zainteresowaniem, więc chcą zyskać w tym czasie jak najwięcej. Jako klienci musimy jednak zachować czujność i zwrócić uwagę na jakość choinek oferowanych w danych punktach.

Sama cena może nam wiele powiedzieć – bo tanio nie zawsze oznacza lepiej. Nie wszystkie drzewka ze szkółek lub hurtowni, w których zaopatrują się sprzedawcy przedstawia sobą wysoką jakość.

Te ładniejsze, lepiej rozwinięte są droższe, więc sięga po nie ten producent choinek, który adresuje swoją ofertę do bardziej wymagających klientów. Mniejsi często kupują za niewielkie pieniądze choinki, którym wiele brakuje do ideału.

Mogą jednak wystawić je na sprzedaż tanio, czym z pewnością skuszą wielu nabywców. Ci ostatni muszą jednak pamiętać, że okazyjnie tanie drzewko może szybko stracić igły.