Paliwo w samochodach Formuły 1

Mogłoby się wydawać, że bolidy napędzane są przez specjalne paliwo, przeznaczone do ich silników. Jednak w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Do bolidów stosuje się paliwo bezołowiowe, tak zwane „zielone”, które swoim składem do złudzenia przypomina paliwo dostępne na stacjach benzynowych.

Współcześnie wykorzystywane paliwo jest zgodne ze standardami europejskimi, jakie weszły w życie w 2005 roku. Dawniej paliwo stosowane w samochodach Formuły 1, niewiele miało wspólnego z benzyną ogólnodostępną. Paliwo wykorzystywane w bolidach było wysoce specjalistyczne i zawierało mieszaninę węglowodorów.

Olej mobil dte 25 służy do smarowania wielu urzdzeń hydraulicznych Oryginalne Części audi A6 od dilera

Jednak FIA wprowadziła nowe przepisy, mające mieć korzystny wpływ na środowisko naturalne. Ponadto przepisy te miały za zadanie ukierunkować rozwój przemysłu paliwowego w taki sposób, aby możliwe było czerpanie maksymalnych korzyści ze sportów motorowych. Paliwo wykorzystywane współcześnie w samochodach Formuły 1 nie jest jeszcze ogólnodostępne na stacjach benzynowych, jednak ma się to zmienić w niedalekiej przyszłości.

www.unhuman-familia.pl