Ogród zimową porą

Jesień ma bez wątpienia swój urok. Wśród ogrodników są tacy, którzy uwielbiają tę porę roku, ale są też tacy, którzy nienawidzą czasu, kiedy lato chyli się ku upadkowi. Jesień to niewątpliwie pora przejściowa między słonecznym, suchym i pogodnym latem, a srogą zimą.

Jest to czas, kiedy słońce nie świeci już tak intensywnie, jednak pogoda sprzyja temu, by większość czasu spędzać na świeżym powietrzu. Jesień przygotowuje nas na pożegnanie z latem i przywitanie zimy. Jesienią zaczyna robić się szybciej ciemno na dworze, musimy ubierać się nieco cieplej.

Przygotowujemy się na nadejście długich, zimowych wieczorów. Podobnie na nadejście zimy należy przygotować ogród. Niezbędne jest to, by zabezpieczyć wszystkie rośliny po to, by cieszyć się ich urokiem podczas kolejnej wiosny.

Czasem zdarza się nam zbagatelizować przygotowanie do zimy, ale wówczas letnią porą dziwimy się, że nasze rośliny nie są tak okazałe i tak dorodne jak zeszłej wiosny i lata. Warto więc pomysleć o zabezpieczeniu naszych skarbów w ogrodzie.