Ogród w czerwcu

Początek lata w ogrodzie to czerwiec. Niezależnie od kalendarzowego początku najcieplejszej pory roku, to właśnie wraz z początkiem czerwca warto poważnie myśleć o zmianach w ogrodzie, które pomogą w utrzymaniu zieleni w dobrym stanie przez całe lato. Co więc robić w ogrodzie w czerwcu? Na pewno warto zabrać się za wykopywanie cebulek. Można spokojnie pozbyć się cebul kwiatów, które już przekwitły.

W połowie czerwca można wykopać tulipany i przebiśniegi czy ranniki. A później także inne kwiaty. Do tego warto pamiętać usunięciu przekwitających kwiatostanów azalii i różaneczników. W ten sposób przedłużymy okres kwitnienia.

Wycinamy też pożółkłe pędy i suche elementy roślin. Nie możemy także zapominać o chwastach. Trzeba o nich pamiętać na bieżąco i regularnie się ich pozbywać. Do tego polecamy przyciąć żywopłoty liściaste – z czynnością tą można poczekać do końca miesiąca.

Warto przy tym zwrócić uwagę, czy nie gnieżdżą się w nich nadal młode ptaki – w takim wypadku trzeba poczekać, aż zwierzęta opuszczą krzew.