Nawozy organiczne

Przed zbliżających się sezonem zimowym warto zadbać o kondycję gleby. Zabiegi pielęgnacyjne, które wykonamy u schyłku sezonu letniego zaowocują wiosną obfitymi plonami lepszej jakości. Warto jednak wiedzieć, że najlepszym rozwiązaniem jest używanie do tego celu nawozów organicznych.

Nawozy odzwierzęce czy też kompostniki to także najtańsza alternatywa dla sztucznych nawozów, które nie są bezpieczne dla naszego zdrowia. Warto wiedzieć, że nawozić glebę należy niezbyt często. Należy bowiem pamiętać o tym, że możemy tym sposobem doprowadzić do tego, że gleba będzie przenawożona.

Proces nawożenia gleby nie jest skomplikowany. Warto przez aplikacją nazowu skopać ziemię po to, by wszystkie zawarte w nawozie mikroelementy miały szansę wniknięcia do głębszych warstw ziemi. Glebę należy nawozić najlepiej jesienią, to najlepszy okres do tego.

Czasem niektórzy ogrodnicy nawożą ziemię wiosną, jednak w tym przypadku mogą wystąpić pewne kłopoty z roślinnością, którzą zamierzamy na tej glebie wyhodować.