Najdroższe polskie nieruchomości

W jakim regionie Polski ceny nieruchomości są najwyższe? Zapewne wiele osób na to pytanie odpowiedziałoby, że najdroższa jest Warszawa, chociaż wcale nie jest to prawda. Ogólnie rzecz biorąc, ceny mieszkań w stolicach zazwyczaj są najwyższe w całym kraju, jednak od tej reguły są pewne wyjątki. Mieszkania, bywają drogie nawet w stolicy, choć mogą wymagać osuszanie mieszkań warszawa. Nieruchomości bywają droższe na przykład w regionach, w których panuje wzmożony ruch turystyczny, czyli chociażby nad morzem. Prawidłowość ta dotyczy również polskiego Bałtyku.

W najbardziej prestiżowych kurortach, których mieszkańcy zarabiają głównie na turystyce, w ostatnich latach buduje się wiele luksusowych apartamentowców. Ceny mieszkań w takich budynkach są często porównywalne z cenami warszawskimi. Nierzadko są nawet zdecydowanie większe. Właśnie tego rodzaju oferty wpływają na to, że uśredniona cena za metr kwadratowy mieszkania w nadmorskich kurortach jest taka wysoka.

Wspomniane lokale przeznaczone są właściwie nie dla zwykłych turystów, ale dla bardzo majętnych ludzi, zarówno z Polski, jak i z zagranicy.