Na co pomoże czosnek?

Lecznictwo ziołami cieszy się dziś sporą popularnością, gdyż ziołami leczył się już starożytny człowiek, który właśnie w naturze szukał rozwiązań na różnego rodzaju dolegliwości.

Nic więc dziwnego, że już nawet w starożytnym Egipcie czy Grecji poznano się na leczniczych właściwościach wielu ziół, w tym także czosnku, który uprawiany jest w zasadzie na całym świecie i liczy sobie około 700 gatunków.

Czosnek to bowiem nie tylko dobra przyprawa do potraw wykorzystywana głównie w krajach basenu Morza Śródziemnomorskiego, ale także roślina lecznicza, gdyż zawiera w sobie takie substancje jak na przykład związku siarki, olejki eteryczne, różne witaminy czy takie sole mineralne jak fosfor, żelazo, magnez czy nawet uran.

Związki siarki działają bakteriobójczo, natomiast olejki eteryczne doskonale sprawdzą się przy leczeniu różnych infekcji czy przeziębień.

Dodatkowo, czosnek bardzo dobrze wpływa także na nasz układ krążenia, pomaga w lepszym doprowadzaniu tlenu po całym organizmie, jak i reguluje działanie układu trawiennego.