Lipiec w ogrodzie

Lipiec to całkiem dobra pora na przesadzanie niektórych bylin, tzn. takich, które zakończyły okres kwitnienia. Należą do nich np. fiołki czy smagliczek skalny.

W lipcu można też zabrać się za sadzenie młodych poziomek i truskawek oraz roślin dwuletnich, takich jak bratki, malwy czy stokrotki. Na początku miesiąca można też wysiewać niektóre kwiaty jednoroczne, np. nagietki i ślazówki. Przede wszystkim jednak prace ogrodowe wrocław w lipcu powinny skupić się na pielęgnacji rabaty.

Pamiętaj o regularnym podlewaniu, odchwaszczaniu, usuwaniu uschniętych elementów i przekwitłych kwiatów. Niezbędne będzie też nawożenie. Przycinaj również pędy, aby mogły się ładnie rozkrzewić. Jeśli upały są częste, pamiętaj o podlewaniu dużą ilością wody.

Zwróć szczególną uwagę na trawnik. To obszar, który bardzo łatwo ulega wysychaniu. Trawa płytko się korzeni, a duża powierzchnia trawnika łatwo chłonie ciepło i oddaje wodę, dlatego tak ważne jest regularne i równomierne podlewanie. Wyręczyć mogą Cię automatyczne zraszacze podłączone do systemu nawadniania.

Na rabatach natomiast montuje się linie kroplujące, które dozują wodę w optymalnych ilościach.