Jak działać w czerwcu?

Gdy przychodzi czerwiec, w ogrodzie możesz posadzić kwiaty jednoroczne oraz popularne rośliny balkonowe. Do gatunków, które można sadzić w czerwcu należą m.in. bakopy, pelargonie, lobelie czy petunie.

Czerwiec to dobra pora na sadzenie gatunków wrażliwych na chłody. A co z wysiewaniem? Czerwiec znakomicie nadaje się do siania roślin szybkorosnących, np. aksamitek, maciejek, chabrów czy czarnuszki. Gatunki te świetnie nadają się do uzupełniania braków.

Gdy w ciepłych miesiącach pozbywasz się wszesnowiosennych gatunków, które już przekwitły, możesz zapełnić puste miejsca właśnie roślinami, które szybko rosną. Jeśli chcesz postawić na byliny, w czerwcu posadź kocimiętkę, dzwonki karpackie, szarotki albo dzwonki brzoskwiniolistne. W czerwcu można też dosiać niektóre warzywa. Możesz posadzić rzodkiewkę i sałatę, pomidory czy oberżyny, ogórki gruntowe i buraki.

W drugiej połowie lipca można wsadzić też fasolę karłową oraz szparagową. Przed wysianiem do gruntu, dobrze jest wcześniej wymoczyć solidnie nasiona w letniej wodzie, dzięki temu łatwiej puszczą pędy.

www.treningkettlebell.pl