Dziecko w aucie to nie tylko przecież fotelik

Tematu dziecka podróżującego w naszym aucie, nie możemy zamknąć tylko i wyłącznie w ramach dyskusji na temat jego bezpieczeństwa, chociaż oczywiście jest to jeden z najważniejszych jego aspektów.

My rodzice wiemy, że fotelik to podstawa i w dużej części także gwarancja bezpiecznej podróży, jednakże, aby stała się ona dla naszego malca także i przyjemnością, a jeżeli nawet nią nie będzie to, aby była i koniecznością, ale nie koszmarem, dlatego też staramy się zadbać o inne dodatkowe rzeczy w trakcie jej trwania.

Podróżując z dzieckiem, obojętnie czy będą to trasy dalsze czy też bliższe, nieuniknionym jest fakt, że w nasze okno zaświecą promienie słońca, docierając tym samym do oczu naszego dziecka i nagrzewając jego ciało.

Żadne z maluchów nie lubi, gdy słońce je razi, dlatego też producenci gadżetów samochodowych wychodzą nam naprzeciw sprzedając okienne roletki, których zadaniem jest ograniczenie słonecznego promieniowania.

Nowoczesny analizator spalin silników iskrowych Zobacz jakie Części BMW 518 możesz mieć w swoim samochodzie

W przypadku nas dorosłych zapewne skorzystalibyśmy z tych w kolorze jednolitym, jednakże dla naszych dzieci niebywałą radością są takowe, na których przedstawione są ich ulubione postacie z bajek.