Doniczkowa alternatywa

Czy koniecznie musimy sięgać po choinkę uciętą z pnia? Oczywiście, że nie, a na pewno nie w czasach, w których ludzie chętnie stawiają na wygodne i praktyczne alternatywy. Jedną z nich są drzewka iglaste hodowane w donicy, które można trzymać zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Odpowiednio dobrane gatunki drzewek iglastych są hodowane w donicach i gdy osiągną odpowiedni etap rozwoju zostają wystawione na sprzedaż.

Mogą służyć jako choinka na Boże Narodzenie, co ma sporo plusów i sprawia, że warto taki zakup przemyśleć. Kwestia pierwsza jest związana z opadaniem igieł, które postępuje znacznie wolniej. Wszak drzewko znajduje się cały czas w ziemi, z której pobiera składniki odżywcze.

Jest zatem choinką faktycznie żywą, a nie taką, którą po prostu ścięto i ustawiono w pomieszczeniu. Po drugie drzewko doniczkowe stoi stabilnie – nie wymaga dodatkowych stojaków ani podestów, z którymi w przypadku drzewek ciętych jest wiele problemów. Czasami roślina tak dobrze znosi pobyt w domu, że na wiosnę można ją posadzić w ogrodzie.

www.language-consulting.pl