Ciekawe pomysły na prezenty osiemnastkowe

Osiemnastka to prawdziwie przeżycie nie tylko dla samego jubilata, ale też jego całej rodziny. To w końcu symboliczne przejście w świat dorosłych, impreza zazwyczaj bardzo huczna, którą później wspomina się jeszcze długie lata. Wiele nastolatków otrzymuje jako prezent właśnie samą organizację przyjęcia, ponieważ może bywać dość kosztowna. Jednakże nie jest to regułą, oczywiście niektórzy dostają bardziej klasyczne prezenty – te rzeczowe, bądź też gotówkę. Wszystko zależy od tego, czego właściwie chce dane dziecko i jak marzy mu się spędzenie tych wyjątkowych urodzin. Na pewno fantastycznym prezentem osiemnastkowym jest samochód.

Który nastolatek nie marzy o tym, aby od razu po zdaniu egzaminu na prawo jazdy móc wskoczyć do swojego pojazdu?Oczywiście wiąże się to niestety z dużym wydatkiem, który jednak może być przykładowo zrekompensowany przez zorganizowanie skromnego przyjęcia w domu. Dodatkowo, zwykle stawia się na tańsze samochody używane, biorąc pod uwagę początkowe umiejętności każdego kierowcy. W związku z tym można znacznie zminimalizować koszty, stawiając na auto sprawne, jednak niekoniecznie nowoczesne i modne.

Co podarować nastolatkowi na osiemnaste urodziny?

Kolejnym świetnym pomysłem na prezent dla jubilata są różnego rodzaju bony, czy też karty na konkretne wydarzenia. Mogą to być typowe bilety – na koncert, festiwal, czy mecz, ale też bony na jazdę na torze wyścigowym, czy skok ze spadochronu. W przypadku tego typu prezentów ograniczać nas może jedynie wyobrażenie o tym, czego oczekiwałby nastolatek.

Warto wtedy próbować się podpytać jego samego lub też rodziców, aby sprawdzić co interesuje i o czym marzy konkretne dziecko. Chcąc postawić na nieco skromniejszy prezent, który oczywiście również może być fantastyczny i wręcz oczekiwany, warto skierować swój wzrok na gry planszowe. Obecnie na rynku mamy istny przesyt tego typu produktami, spośród których niekiedy trudno wybrać naprawdę wartościowe pozycje. Stąd też, warto posiłkować się opiniami innych graczy, rozmawiać ze sprzedawcami, czy też buszować po forach internetowych. Gry planszowe są bowiem prezentem, który nigdy się nie zestarzeje. O ile konkretna pozycja będzie interesująca i wzbudzająca emocje, o tyle będzie można grać w nią przez wiele lat.