Charakterystyka dobrego hotelu

Kiedy dojdzie do wyboru destynacji podróży, czas na wybór noclegu. Bardzo często jest to zmora podróżnych ze względu na trudności w znalezieniu odpowiedniej oferty. Niektóre są za drogie, inne tak tanie, że trudno uwierzyć w ich rzeczywiste istnienie. Warto jednak uzbroić się przede wszystkim w cierpliwość i wytrwałość. Dobry hotel powinien:

 • Znajdować się w propozycjach największych wyszukiwarek hoteli w danym kraju. Strony takie rzeczywiście kładą duży nacisk na autentyczność, przedstawiają realne ceny i pokoju.

  Poza tym oferują tzw. ubezpieczenie. Polega ono na tym, że w momencie, gdy nocleg nie dojdzie do skutku (z winy hotelu), w zamian można domagać się noclegu w dowolnym innym, wolnym pokoju w danym mieście. Zazwyczaj regulamin takich portali wyraźnie wskazuje na obowiązek zwrotu różnicy ceny, który leży po stronie hotelu, który zawiódł. Można mieć więc pewność, że gdy dany ośrodek pojawia się w takich zestawieniach (a zwłaszcza na pierwszych 15 miejscach) – warto się na niego zdecydować;

 • Komfort to bardzo ważny czynnik, na który zwracają uwagę podróżujący. Warto pamiętać, że to nie cena wyznacza jakość oferowanych przez hotel usług, ponieważ jest indywidualną kwestią, ustalaną przez właścicieli (mogą oni z kolei nią łatwo manipulować).

  Warto jednak posługiwać się wyznacznikiem, jakim są gwiazdki. Najbardziej popularne – 3 gwiazdkowe hotele, oferują dobry standard, a nie są zbyt drogie. Porównując ceny należy pamiętać także o tym, aby nie zaprzestawać poszukiwań na kilku pierwszych ofertach. Często te najbardziej okazyjne, widnieją na kolejnych pozycjach;

 • Lokalizacja hotelu jest bardzo ważna. Zwłaszcza, jeśli podróżujący mają cele do zrealizowania. Zazwyczaj jest to chęć odwiedzenia morza i wylegiwania się na plaży lub odwiedzenie najbardziej znanych punktów turystycznych w mieście.

  Przy wyborze noclegu, należy zwrócić na to szczególną uwagę – im bliżej interesujących nas miejsc, tym oczywiście lepiej. Nie oznacza to jednak, że hotele, które są dalej – należy odrzucać. Warto wziąć pod uwagę węzły komunikacyjne i łatwość dojazdu do centrum;

 • Myśląc o wyborze hotelu, często zapomina się o podstawowych udogodnieniach, jakim jest chociażby parking. Można by pomyśleć, że nie jest to konieczne, a potem okazuje się największym niedopatrzeniem. W miastach obleganych przez turystów bardzo ciężko o miejsce parkingowe. Rezerwując pokoje w hotelu, warto wspomnieć o tym recepcjoniście.

  Z pewnością udzieli on najważniejszych informacji, a my będziemy czuli się bezpiecznie i pewnie;

 • Dla niektórych hotel staje się miejscem głównego spędzania wakacji. Jeśli więc jesteśmy nastawieni na udogodnienia, atrakcje – warto rozeznać się w tym temacie, oglądając konkretne oferty. Ważny jest basen, spa, sauna, plac zabaw, a jeszcze ważniejsze – dodatkowe koszty, jakie ewentualnie należy za te przyjemności ponieść;
 • Często zdarza się, że hotele pomimo wysokiej ceny nie oferują wyposażenia takiego jak: ręczniki, czy suszarki do włosów. Dokonując zakupu doby hotelowej, czy wakacji, należy więc zwrócić na to szczególną uwagę. Wydawanie niepotrzebnie pieniędzy na dodatkowe akcesoria, które mamy w domu nie ma sensu. Można także dopytać się o to jak często zmieniane są pościele lub sprzątane pokoje.

  Zwłaszcza kiedy planujemy wypad na więcej niż 3 doby.

.

www.elpueblo.com.pl/kursy-i-cennik/dla-dzieci